خواص سلامتی پرک چاودار برای کودکان

چاودار پرک صبحانه فوری

مطلب را به اشتراک بگذارید

خواص سلامتی پرک چاودار برای کودکان

پرک چاودار به دلیل غنی بودن از ویتامین ها، مواد معدنی و چربی ها برای فرزند شما بسیار مفید است. برخی از مزایای مصرف چاودار برای کودکان شامل رشد و تقویت استخوان ها، حفظ گردش خون سالم، کمک به هضم، کاهش احتمال ابتلا به یبوست و کمک به تشکیل گلبول های قرمز است. چاودار همچنین دارای منگنز، فسفر، اسید پانتوتنیک (B5) و منیزیم است. پرک چاودار به دلیل غنی بودن از آنتی اکسیدان های قوی و لیگنان های گیاهان به فرزندتان کمک می کند تا از انواع سرطان و بیماری های قلبی در امان باشند.

رشد و تقویت استخوان ها:

چاودار غنی از منیزیم و فسفر است و از این رو قطعاً به رشد و توسعه اسکلت و استخوان کودک کمک شایانی می کند. مصرف چاودار باعث می شود دندان ها و ناخن های کودک شما نیز به خوبی رشد کنند.

تشکیل گلبول های قرمز:

پرک چاودار غنی از آهن است که منبع غذایی خوبی برای افزایش سطح هموگلوبین در رگ های خونی کودک شما می باشد. این امر به تشکیل گلبول قرمز در بدن کودک کمک می کند. با افزایش گلبول های قرمز خون کودک شما در تمام طول روز از انرژی کافی برخوردار بوده و اغلب خسته نمی شود.

چاودار پرک صبحانه فوری ۲۰۰ گرمی

چاودار پرک

پرک چاودار مناسب برای گوارش کودکان:

مقدار فیبر موجود در پرک چاودار، به کارکرد سالم دستگاه گوارش کودک شما کمک می کند. مقدار فیبر در چاودار از ابتلا به یبوست یا انواع مشکلات معده در کودکان جلوگیری می کند. با مصرف چاودار اسید های صفراوی از بدن به صورت مدفوع خارج می شوند و با این عمل کلسترول به میزان قابل توجهی در بدن کودک کاهش می یابد. در نتیجه بدن کودک شما از انواع سموم در امان می ماند.

پرک چاودار از انواع بیماری های خطرناک جلوگیری می کند:

پرک چاودار از احتمال ابتلا به قند خون، فشار خون و حتی دیابت در کودکان را به طور چشمگیری جلوگیری می کند. نیاسین موجود در پرک چاودار باعث کاهش سطح کلسترول و لیپوپروتئین می شود. همچنین رادیکال های آزاد که باعث آسیب رساندن به رگ های خونی کودک شما می شوند را از بین می برد. پرک چاودار غنی از انواع مواد مغذی است که به لیگنان های گیاهی معروف هستند که کودکان را از خطر بیماری های قلبی و سرطان در امان نگه می دارد.

عضو اینستاگرام ما شوید (oab_food) و اخبار تحقیقات پزشکی روز جهان را دریافت کنید.

مقالات مرتبط

رایس کیک سیاه دانه

تاریخچه:
منشا اصلی رایس کیک به کشور ژاپن بر میگردد، که این محصول در بین مردم این کشور بسیار محبوب می باشد.
رایس کیک امروزی را چه کسی اختراع کرد؟
در اوایل قرن بیستم “آلکساندر پیرس آندرسون” گیاه شناس مشهور آمریکایی توانست برای نخستین بار، با روشی جدید برنج را به شکل رایس کیک های امروزی در آورد و پس از آن امتیاز آن را در اختیار شرکت های بزرگ تجاری قرار داد.

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *