خواص سبوس جو دو سر برای دیابت و بیماری های قلبی – عروقی

مطلب را به اشتراک بگذارید

خواص سبوس جو دو سر برای دیابت و بیماری های قلبی – عروقی

چنان چه برای کلسترول خون، بیماری قلبی و سایر بیماری های مزمن نگران هستید، بهتر است مصرف سبوس جو دو سر را در رژیم غذایی خود در نظر بگیرید! سبوس جو دو سر یک ماده غذایی با فیبر بالا است که می تواند کلسترول خون را کاهش دهد و باعث افزایش سلامتی بدن می شود.

تأثیر بر کلسترول:

یکی از مزایای مهم سبوس جو دو سر، توانایی آن در کاهش کلسترول است. طبق مطالعات Braaten و همکاران، بتا گلوکان یکی از فیبرهای محلول موجود در سبوس جو دو سر می باشد که به طور چشم گیری باعث کاهش کلسترول به خصوص LDL یا کلسترول بد می شود. فیبر موجود در سبوس جو دو سر با کاهش غلظت کلسترول در ارتباط می باشد و میزان کلسترول دفعی از بدن را افزایش دهد. کاهش کلسترول می تواند از لخته شدن خون و رسوب آن در رگ های شما جلوگیری کند.

تأثیر بر بیماری های قلبی – عروقی:

خاصیت دوم سبوس جو دو سر، جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی – عروقی است. در مطالعه بر روی بیماران مبتلا به بیماری های قلبی، Berg و همکارانش دریافتند، سبوس جو دو سر در کاهش لیپوپروتئین با چگالی کم یا همان LDL، نقش بسزایی ایفا می کند. سطح بالای کلسترول می تواند به افزایش رسوب کلسترول در رگ های خونی منجر شود که همین امر باعث ایجاد فشار خون، سکته یا حمله قلبی می شود. سبوس جو دو سر می تواند از همه این امراض جلوگیری کند.

سبوس جو دو سر ۲۰۰ گرمی

سبوس جو دوسر

تأثیر بر دیابت:

طبق مطالعه گزارش شده در “مجله انجمن تغذیه آمریکا” یکی از خاصیت های بسیار مهم سبوس جو سر، توانایی آن در تنظیم میزان قند خون پس از صرف غذا می باشد.

سبوس جو دو سر از طریق کاهش هضم کربوهیدرات ها، باعث تنظیم سطح قند خون می شود. همچنین سطح قند خون را با افزایش حساسیت به انسولین بهبود می بخشد و کاهش می دهد.

کمک به کاهش وزن:

اگر در فکر کاهش وزن هستید، سبوس جو دو سر یکی از بهترین گزینه ها می باشد!

به گفته J.L. Slavin، استاد و متخصص تغذیه در دانشگاه مینه سوتا، فیبر از طریق جذب آب توسط روده باعث کاهش وزن می شود و به شما کمک می کند تا دیرتر احساس گرسنگی کنید. فیبر هم چنین هضم مواد غذایی را به تأخیر می اندازد و به این ترتیب برای مدت بیشتری احساس سیری خواهید داشت!

عضو اینستاگرام ما شوید (oab_food) و اخبار تحقیقات پزشکی روز جهان را دریافت کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *