جو دوسر در دوران بارداری

جو دوسر در دوران بارداری

مطلب را به اشتراک بگذارید

وقتی که شما حامله هستید، داشتن یک رژیم غذایی خوب و سالم برای بدن شما بسیار مفید است. یک رژیم غذایی سالم به نوبه خود, برای جنین مفید است، زیرا مواد مغذی که مصرف می کنید در واقع تغذیه اولیه جنین شما است. برای سلامت شما و فرزندتان, غذاهای مضر و تنقلات را کنار گذاشته و غذاهای سالم و غلات کامل مانند جو دوسر و کینوا را در رژیم بارداری خود قرار دهید.

اهمیت جو دوسر در رژیم غذایی دوران بارداری

جو دوسر و دیگر غلات سبوس دار کربوهیدرات های پیچیده را برای بدن شما فراهم می کنند که این کربوهیدرات در بدن به انرژی با ارزشی تبدیل می شوند. علاوه بر این, جو دوسر حاوی فیبر به خصوص فیبر محلول است که به تنظیم سیستم گوارش کمک می کند که زنان باردار اغلب دچار اختلالات گوارشی می شوند و جو دوسر می تواند به کمک آن ها بیاید. جو دوسر یک منبع ارزشمند پتاسیم و آهن در رژیم غذایی بارداری است.

گنجاندن جو دوسر در رژیم غذایی بارداری

جو دوسر یک غله بسیار کاربردی است. جو دوسر را می توانید به همراه آب یا شیر به عنوان یک وعده صبحانه مقوی و خوشمزه استفاده کنید. آرد جو دوسر می تواند در بسیاری از دستور العمل ها مانند پنکیک, بیسکویت, شیرینی و کوکی ها جایگزین آرد گندم شود. بسیاری از طعم دهنده ها مانند دارچین، عسل، شکر قهوه ای و میوه های تازه, به خوبی با جو دوسر سازگار هستند و برای استفاده در غذاهای زنان باردار گزینه ایده آل به شمار می روند.

ارزش غذایی جو دوسر

۱/۴ فنجان جو دوسر حاوی تقریباً ۴ گرم فیبر رژیمی, ۷۳ میلی گرم پتاسیم, ۲۷ گرم کربوهیدرات و ۱۵۰ کالری می باشد. علاوه بر این, مصرف یک وعده جو دوسر حدود ۱۰ درصد از نیاز روزانه بدن به آهن را تأمین می کند.

هشدار:هرگز تلاش نکنید رژیم بارداری خود را بدون کمک متخصص زنان و زایمان یا متخصص تغذیه انتخاب کنید. او می تواند به شما کمک کند که چه مقدار مواد مغذی و کالری مصرف کرده و همچنین چگونگی ترکیب جو دوسر را به وعده های غذایی روزانه خود برای شما شرح خواهد داد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *