رابطه چاودار و سرطان پروستات و سرطان پستان

مطلب را به اشتراک بگذارید

رابطه چاودار و سرطان پروستات و سرطان پستان

سرطان پروستات شایع ترین سرطان مردان در کشورهای غربی است. اضافه وزن، مقاومت به انسولین و هیپرانسولینمی با خطر و شدت سرطان پروستات در ارتباط هستند.

چاودار با چند ترکیب فعال زیستی و همچنین محتوای فیبر بالا، به عنوان یک رژیم غذایی که می تواند خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد، توصیه می شود.

مطالعات نشان داده است که رژیم غذایی غنی از دانه چاودار باعث کاهش سطح پلاسمایی آنتیژن پروستات در مردان مبتلا به سرطان پروستات می شود. در مطالعه اپیدمیولوژیک مصرف روزانه چاودار در نوجوانان با کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات پیشرفته همراه بود.

چاودار پرک صبحانه فوری ۲۰۰ گرمی

چاودار پرک

چاودار و سرطان پستان

استروژن بالا می تواند یک عامل خطر برای سرطان پستان به شمار آید. ۵۰٪ از تمام استروژن ها از صفرا دفع شده و تا حدودی به گردش خون وارد می شوند.

با مصرف نان کامل چاودار می توان جذب استروژن های صفراوی را کاهش داده و خروجی مدفوع این هورمون ها را افزایش داد. علاوه بر این، چاودار حاوی مقادیر زیادی لیگنان است که نشان می دهد با مصرف آن، خطر ابتلا به سرطان سینه در جوندگان کاهش می یابد.

در مطالعات اپیدمیولوژیک مشاهده می شود که یک رژیم غذایی با فیبر بالا باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه می شود. مقدار بالای فیبر موجود در آن، می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد.

عضو اینستاگرام ما شوید (oab_food) و اخبار تحقیقات پزشکی روز جهان را دریافت کنید.

مقالات مرتبط

رایس کیک سیاه دانه

تاریخچه:
منشا اصلی رایس کیک به کشور ژاپن بر میگردد، که این محصول در بین مردم این کشور بسیار محبوب می باشد.
رایس کیک امروزی را چه کسی اختراع کرد؟
در اوایل قرن بیستم “آلکساندر پیرس آندرسون” گیاه شناس مشهور آمریکایی توانست برای نخستین بار، با روشی جدید برنج را به شکل رایس کیک های امروزی در آورد و پس از آن امتیاز آن را در اختیار شرکت های بزرگ تجاری قرار داد.

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *