گروه خونی O

مطلب را به اشتراک بگذارید

درباره گروه خونی O و بیماری ها چه می دانید.

با ما همراه باشید.

گروه خونی O

مطالب زیر از کتاب های دکتر آدامو و ترجمه آلینا برخورداریان انتخاب شده اند. با تهیه و مطالعه این کتاب ها در خصوص بیماری ها با امید بیشتری می توانید با بیماری ها مبارزه کنید و از عمر طولانی همراه با سلامتی لذت ببرید.

نکات زیر از کتاب “زندگی مناسب بر اساس گروه خون” نوشته دکتر آدامو، برای ساختن یک زندگی سالم و داشتن عمری طولانی برای گروه خونی O انتخاب شده است. شما می توانید با تهیه این کتاب به مطالعه بیشتر در خصوص ساختن یک زندگی سالم و داشتن عمری طولانی برای خود و والدینتان و فرزندانتان بپردازید.

کودکان خردسال

  • کودکان خود را تشویق به بالا بردن اعتماد به نفس و استقلال در زندگی روزمره شان نمایید.

  • کودکانتان را از سن پایین عادت دهید تا ازرژیم غذایی مناسب گروه خون Oپیروی نمایند.

  • در اجتماعی کردن کودکان خود پافشاری نمایید. کودکان گروه خونی O غریزه رهبری دارند و این استعداد در دوران آمادگی و در بین هم بازی هایشان شکوفا می گردد.

کودکان بزرگسال

  • اجازه دهید کودک شما در مسئولیت و کارهای منزل به شما کمک کند.

  • غریزه رهبری کردن آنها را شکوفا سازید و آنان را تشویق به همکاری و تشکیل گروه نمایید.

چند نکته برای نحوه ی زندگی سالمندان گروه خون O

  • تغذیه غنی از پروتئین برای این گروه مهم است. پروتئین کلید اصلی جهت جلوگیری از آرتروزو بیماری های التهابی است که یکی از مشکلات بزرگ این گروه می باشد.

  • بوی بد دهان بیماری های التهابی ناشی از دندان مصنوعی در گروه خون O بسیار شدید است. یکی از شایعترین دلایل بوی بد دهان ناشی از دندان مصنوعی، عفونت می باشد.

دیگر موارد:

– ورزش برای رسیدن به تعادل روحی

افراد دارنده ی گروه خون O می توانند بیشترین بهره را از انجام ورزش ها ببرند. این افراد در هنگام ورزش ترشحات شیمیایی بسیار مفیدی دارند که به کم شدن استرس در این گروه و داشتن جسم و ذهنی سالم کمک می نماید

انجام تمرینات سخت ورزشی برای این گروه مفید و ضروریست و به دارندگان گروه خون O در غلبه بر فشارهای روحی، کم کردن وزن، تزکیه روح و تعادل روانی کمک شایانی می نماید. با انجام ورزش های سنگین و مداوم، سطح انرژی و شادابی دارندگان گروه خون O افزایش می یابد. تمرینات ورزشی پیشنهادی برای گروه خون O عبارتند از :

 

– سیگار کشیدن را ترک کنید.

افراد دارنده گروه خون O برای ترک سیگار به کمک بیشتری نیاز دارند  و بیشترین سختی را جهت ترک سیگار می کشند. این ناشی از نامنظّمی ترشح دوپامین در این افراد می باشد.

کلید هایی برای گروه خون O

  • حداقل سه بار در هفته به مدت ۴۵ تا ۶۰ دقیقه ورزش ایروبیک انجام دهید.

  • نقشه و برنامه مشخّص برای رسیدن به اهداف و انجام امور لازم، برنامه سالانه، ماهانه، هفتگی و یا حتّی روزانه برای اجتناب از بی برنامگی داشته باشید.

این گروه بیشتر از هر گروه خون دیگری در برابر هر گونه استرس و فشار عصبی مقاومت می کند. اما هنگامی که عصبانی می شود بر خلاف گروه خون A مدت زمان طولانی تری وقت لازم است تا به حالت عادی بر گردد. در حین عصبانیت این گروه کاتکولامینس بیشتری ترشح کرده آن هم از نوع نورادرنالین و بعد آدرنالین. اما از آنجا که مدت زمان زیادی طول می کشد تا به آرامش برسد لذا خسارت وارده به بدنش بیشتر است. نقش ورزش در پایین آوردن استرس در دارندگان گروه خون O نقشی بسیار اساسی و مهم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سبک زندگی مناسب برای گروه خون O و آگاهی از روش های متعادل سازی احساسات و استراتژی هایی برای کنترل استرس و دوری جستن از مشکلات مربوط به فکر و جسم در دارندگان این گروه خونی، مطالعه کتاب “زندگی مناسب بر اساس گروه خون” را به شما توصیه می کنیم.

کتاب مبارزه با پیری با علم گروه خونی

توصیه های این کتاب می تواند راهنمای خوبی برای برآوردن نیاز سلامت جسمی و فکری شما باشد.

رژیم های غذایی و روش زندگی توصیه شده در مبارزه با پیری و جلوگیری از پیری زودرس بسیار مفید اند.

در کل، اگر شما از تغذیه مناسب برای گروه خون O پیروی کرده و برنامه منظم فعالیت و ورزش را دنبال میکنید، کمتر در معرض مشکلات و تحلیل پیری قرار میگیرید و میزان ریسک ابتلا به دیابت، بیماری قلبی، سکته مغزی و سرطان در شما کم خواهد بود.

 

مطلب زیر از کتاب “مبارزه با دیابت با علم گروه خونی”  است . شما می توانید با تهیه این کتاب به مطالعه بیشتر در خصوص دیابت و ارتباط آن با گروه های خونی از جمله O بپردازید.

مسیر به سوی دیابت در افراد دارنده گروه خون O از کم تحملی بدن آنها نسبت به کربوهیدرات ها آغاز می شود. این مشکل می تواند باعث مقاومت به انسولین، بی نظمی کارکرد تیروئید، اختلال در متابولیسم و تری گلیسرید بالا شود. اساس ژنتیک شما از شکارچیان بوده و سلامت شما در داشتن توده ماهیچه ای با فعالیت بالا و چربی پایین بدن می باشد.

برای افراد دارنده گروه خون O مقاومت به انسولین نتیجه مصرف لکتین های انسولین مانند می باشد که به کانال های دریافت کننده انسولین بدن چسبیده و مانع از دریافت انسولین ترشح شده می شود. این مسئله باعث متوقف شدن چربی سوزی در بدن شده و در نتیجه ذخیره چربی بیشتر از کالری مصرف شده، است. افراد دارنده گروه خون O مخصوصاً نسبت به لکتین های انسولین مانند موجود در غلات و حبوبات حساس تر هستند.

مقاومت به انسولین در افراد دارنده گروه خون O معمولاً با مشکلات تیروئید همراه است. شما طبیعتا میزان هورمون تیروئید کمی دارید و این شما را نسبت به کم کاری تیروئید آسیب پذیر میکند، و مقاومت به انسولین میتواند باعث کم شدن هر چه بیشتر ترشح این هورمون شود.

 

غذاهای موثر در کاهش و افزایش وزن در دارندگان گروه خون O مبتلا به دیابت

گروه-خونی-O-2

 

 

مطلب زیر از کتاب “مبارزه با آرتروز با علم گروه خونی“  است و  شما می توانید با تهیه این کتاب به مطالعه بیشتر در خصوص آرتروز و ارتباط آن با گروه خون O و دیگر گرو های خونی بپردازید.

دارندگان گروه خون O سیستم ایمنی قویی دارند اما دارای ضعف در برابر بیماری های خود ایمنی و التهابی هستند.

آسیب پذیری دارندگان گروه خون O نسبت به انواع التهاب ها به دلیل داشتن آنتی بادی های ضد نوع گروه خون می باشد.

دارندگان گروه خون O می توانند با رژیم غذایی مناسب گروه خون خود با آرتروز مبارزه کنند. رژیم غذایی ویژه گروه خون برای جلوگیری از ابتلا به آرتروز به روشی طراحی شده که تمام احتیاجات تغذیه ای بدن را تأمین و سلامت مغز و ذهن را تضمین می کند.

غذا‌های ضد آرتروز برای دارندگان گروه خون O به دو گروه غذا‌های ضد التهاب و غذا‌های التهاب زا تقسیم می شوند. دارندگان گروه خون O می بایست از مصرف غذا‌های التهاب زا خودداری کرده و به مصرف بیشتر غذاهای ضد التهاب بپردازند.

گروه-خونی-1-OAB

 کتاب مبارزه با سرطان با علم گروه خونی

افراد دارنده گروه خون O معمولاً از سیستم ایمنی سخت و قوی تری در برابر سرطان برخوردارند.

تقریباً سی سال تحقیقات علمی نشان داده است که افراد دارنده این گروه خون معمولاً از مشکلات کارکرد بیش از حد سیستم ایمنی رنج می برند و ضعیف شدن سیستم ایمنی باعث ابتلا به سرطان در این افراد می گردد و با این حساب عوامل بسیار زیادی در ابتلا به سرطان وجود دارد. کلید این مسئله داشتن سلامت خوب میباشد. پیروی از رژیم غذایی و روش زندگی مناسب این گروه خونی می تواند مانع از بروز سرطان در این افراد شود.

مواد غذایی زیر بهترین غذاها برای مبارزه با سرطان در دارندگان گروه خون O هستند که از کتاب مبارزه با سرطان با علم گروه خونی انتخاب شده اند.

گروه-خونی-OAB -O

 

کتاب مبارزه با آلرژی با علم گروه خونی

افراد دارنده گروه خون O نسبت به آسم و آبریزش بینی آلرژی پذیر تر و آسیب پذیر تر اند. همچنین نسبت به دیگر گروه های خونی IgA , IgE بالاتری بوده و نسبت به التهاب نیز آسیب پذیر تر اند.

این آسیب پذیری به زنجیره قند فوکوز که آنتی ژن گروه خون O باشد ارتباط دارد. فوکوز مانند چسب برای سلکتین ها عمل می کند و باعث می شود که گلبول های سفید بسیار زیادی به مکان عفونت ریخته و باعث التهاب شود. افراد دارنده این گروه خونی در هنگام عفونت ها میزان آنتی بادی ضد A  و ضد B بسیار زیادی را ترشح می کنند. با مطالعه این کتاب می توانید قدمی مثبت در راه مبارزه با آلرژی و انواع حساسیت بردارید.

افراد دارای گروه خون O، توانایی نسبتاً ضعیفی در تولید آنتی بادی های ضد ویروس آنفولانزای نوع A دارند و واکنش آن ها در مقابل ویروس آنفولانزای نوع B نیز، به شدت واکنش گروه خون B نیست.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *