فواید جو دوسر پرک

فواید جو دوسر پرک

مطلب را به اشتراک بگذارید

از فواید جو دوسر پرک در این مطلب توضیح می دهیم.

با ما همراه باشید.

فواید جو دوسر پرک

برخی از فواید جو دوسر پرک

انرژی بالا، هضم و گوارش آسان، تقویت سیستم ایمنی بدن، منبع مناسب از انواع ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها جهت رشد کودکان.

یک غذای بسیار مناسب برای کودکان به حساب می آید. در واقع، بعضی ها بر این باوراند که حتی بهتر از برنج برای کودکان است. زیرا براحتی هضم می شود و انرژی زیادی در اختیار کودکان قرار می دهد. هم چنین می تواند واکنش های آلرژیک را در کودکان به میزان قابل توجهی نسبت به سایر غلات کاهش دهد.

فواید-جو-دوسر-پرک-OAB

فواید جو دوسر پرک برای سیستم ایمنی کودکان

از نظر سلامت سیستم ایمنی، کودکان خود را با جو دوسر تغذیه کنید. یکی دیگر از مزیت های این غله، ویتامین های موجود در آن است که می توانند کل سیستم ایمنی بدن کودکان را به خوبی تقویت کنند.

از دانه تا جو دوسر پرک:

نخستین گام برای تولید فرآورده ها پاک کردن و الک کردن جو دوسر برای جدا کردن موادی همچون سنگ و کاه می باشد. در گام دوم دانه های آن  را از ماشین پوست کنی عبور می کنند که به کمک نیروی گریز از مرکز پوستشان بدون این که آسیبی به هسته برسد جدا می شود. سپس این دانه ها در کوره می پزند، تحت بخار قرار می گیرند و بعد خشک می شوند.

این فرآیند باعث غیر فعال شدن آنزیم خاصی می گردد که زنجیره های چربی موجود در جو دوسر را در هم می شکند. محتوای چربی طبیعی موجود در جو دوسر پایداری آن را بالا می برد و از فاسد شدن زود هنگام آن جلوگیری می کند. با حرارت دادن آن، نشاسته موجود تبدیل به ژلاتین می شود. به هضم راحت آن کمک می کند. عطر و طعم این محصول پس از پخت در کوره، بهبود می یابد.

بر اساس مطالعات، سبوس جو دوسر در مقایسه با جو دوسر پرک در کاهش کلسترول مؤثرتر است. اضافه کردن آن در رژیم غذایی به دلیل غنی بودن از فیبر محلول و همچنین بتاگلوکان، به طور چشمگیری باعث کاهش LDL یا کلسترول بد و در نهایت کاهش کلسترول می شود.

فواید جو دوسر پرک برای بزرگسالان:

مشکل یبوست در بزرگسالان رایج می باشد. فیبر موجود در جو دوسر پرک در این مورد تأثیر گذار است.

یکی از بیماری های رایج دیگر در بزرگسالان پوکی استخوان می باشد. استفاده از این غله در یک وعده غذایی (ترجیاً صبحانه) می تواند در این مورد نیز مؤثر باشد. مواد معدنی موجود در آن شامل، کلسیم، زینک، فسفر، آهن هستند.

جهت خرید و مشاهده قیمت جو دوسر پرک صبحانه ۲۰۰ گرمی درجه یک OAB  کلیک کنید.

کسانی که کمبود کلسیم دارند نیز از مصرف جو دوسر رضایت کامل داشته اند.

این غله سودمند بدون گلوتن بوده و ۱۵ برابر خود آب جذب می کند و از آنجایی که بالاترین میزان فیبر را در میان غلات دارد لذا بهتر از هر غله ای برای درمان حتی یبوست های مزمن اثر بخش و ملین است.

خشکی پوست یکی دیگر از عواملی است که در بزرگسالان دیده می شود. استفاده از جو دوسر به عنوان محصول آرایشی نیز به این مسئله کمک می کند.

به آب رسانی پوست کمک میکند و از ایجاد چین و چروک های عمیق جلوگیری می کند.

یکی از مناسب ترین صبحانه ها برای افراد سالخورده می باشد. در کنار مواد معدنی فراوان، بلعیدن آن برای بزرگسالان راحت تر است و سریع آماده می شود. با مصرف به عنوان صبحانه، بزرگسالان می توانند فیبر مورد نیاز خود در یک روز دریافت کنند.

همچنین در کمک به کاهش وزن نقش بسزایی دارد. قابلیت سیر نگه داشتن این غله باعث جلوگیری از مصرف مجدد غذا بلافاصله بعد از صبحانه می شود.

اسموتی ها نیز مناسب این افراد می باشند. می توانید از مخلوط کن استفاده کنید. در این صورت نیازی به جویدن ندارد زیرا به خوبی ترکیب می شود.

یک صبحانه متعادل حاوی جو دوسر کمک به کنترل وزن بدن می کند. تحقیقات نشان می دهند، افرادی که صبحانه میل می کنند در طول روز کمتر احساس گرسنگی می کنند، در نتیجه کمتر غذا می خورند و در نهایت لاغرتر می شوند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *