عسل به دست آمده از گل گندم سیاه

عسل گندم سیاه OAB

مطلب را به اشتراک بگذارید

در مورد عسل گندم سیاه چه می دانید.

با ما همراه باشید.

عسل به دست آمده از گل گندم سیاه

زنبور عسلی که شهد گل گندم سیاه را جمع آوری و فراوری می کند، عسلی با رنگ نسبتاً تیره و با طعم قوی و مطلوب تولید می کند. ترکیب پایه و مشخصات تغذیه ای انواع عسل نسبتاً مشابه است، اما عسل گندم سیاه دارای غلظت های بالاتری از مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها می باشد.

زنبورهای عسل طی یک فرایند بیوشیمیایی، از طریق چند بار دفع کردن، شهد را به عسل تبدیل می کنند. در این فرایند محتوای آب کاهش می یابد. لازم به ذکر است که مصرف گندم سیاه خواص درمانی بیشتری نسبت به عسل آن دارد و می توانید به راحتی با تهیۀ این غله سودمند از تمامی خواص لاغری و درمانی آن بهره مند شوید.

عسل-گندم-سیاه-OAB

ترکیب عسل:

سه جزء اصلی انواع عسل شامل، فروکتوز، گلوکز و آب است. عسل بر خلاف سایر قندها، مواد معدنی و اسیدهای طبیعی نیز دارد. فروکتوز حدود ۷۰ درصد شیرین تر از ساکارز و ساکارز کمی شیرین تر از گلوکز است. عسل با رنگ روشن، مانند عسل به دست آمده از  گل وحشی و شبدر، دارای بالاترین نسبت فروکتوز به گلوکز است. گرچه بزرگترین عنصر عسل گندم سیاه فروکتوز است، اما محتوای گلوکز آن بالاتر از سایر عسل ها می باشد. به صورتی که یک فنجان عسل گندم سیاه حدود ۴۰ درصد فروکتوز و ۳۰ درصد گلوکز دارد.

اثرات آنتی اکسیدانی:

عسل یک منبع غنی از فلاونوئیدها و سایر ترکیبات فنولی است که نشان دهندۀ فعالیت آنتی اکسیدانی قابل توجه است. مصرف روزانه عسل نشان دهندۀ بهبود سطح آنتی اکسیدانی خون و کمک به جلوگیری از پراکسیداسیون لیپید و یا آسیب به چربی ها، مانند کلسترول یا افزایش رادیکال های آزاد است. بر اساس مقالۀ مایکل موری و همکاران دربارۀ غذاهای سالم و شفابخش، افزایش پراکسیداسیون چربی به طور جدی باعث ایجاد و پیشرفت آترواسکلروز (تصلب شرایین) می شود. به طور کلی عسل گندم سیاه اغلب به عنوان یک منبع غنی از آنتی اکسیدان ها شناخته می شود.

 May Berenbaum، رئیس بخش گروه اندرمولوژی دانشگاه ایلینوی می گوید: گرم به گرم غلظت آنتی اکسیدان ها در این عسل، با غلظت آنتی اکسیدان گوجه فرنگی و دیگر میوه ها و سبزیجات قابل مقایسه است.

به عنوان یک ضد عفونی کننده برای درمان موضعی زخم و سوختگی عمل می کند. عسل، آب را جذب می کند و زخم را از طریق جلوگیری از رشد باکتری ها و قارچ ها از بین می برد.

نکته آخر: عسل گندم سیاه به دلیل این که هیچ گونه پردازشی روی آن انجام نشده، بیشترین مقدار مواد مغذی مناسب برای سلامت را دارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *