میوه های کاهش دهنده کلسترول

میوه‌های کاهش دهنده کلسترول OAB

مطلب را به اشتراک بگذارید

در مورد میوه ها برای کاهش کلسترول کمی توضیح می دهیم.

با ما همراه باشید.

میوه های کاهش دهنده کلسترول:

کلسترول یک ماده چرب است که به اسم لیپید یا استرول نیز نامیده می شود، که در کبد ساخته شده و در خون جریان دارد و برای کمک به فرایندهای بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

بدن حیوانات نیز مانند بدن انسان کلسترول تولید می کند، این به این معنی است که کلسترول در گوشت، شیر و تخم مرغ وجود دارد. در حالی که برخی از کلسترول ها در رژیم غذایی مفید هستند، اما اگر بیش از حد مصرف شوند، در رگ ها ذخیره می شوند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد. یکی از راه های کاهش کلسترول، مصرف میوه است که دارای فیبر بالا و مواد مغذی دیگر است.

از جمله میوه ها برای کاهش کلسترول، گریپ فروت است:

مطالعه ای در سال ۲۰۰۶ نشان داد، افرادی که کلسترول بالا دارند و بدن آن ها پاسخ به دارو را نمی پذیرد، مصرف یک وعده گریپ فروت در روز به مدت یک ماه، می تواند میزان کلسترول آنها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

هر دو نوع گریپ فروت سفید و قرمز در کاهش کلسترول تأثیر گذار هستند. هر چند نوع قرمز مؤثرتر است و تأثیر بیشتری بر روی میزان تری گلیسیرید دارد. محققان بر این باورند که خواص آنتی اکسیدانی گریپ فروت مسئول کاهش کلسترول است.

میوه‌های-کاهش-دهنده-کلسترول-OAB

سیب:

سیب و بسیاری از میوه های دیگر حاوی فیبر محلول هستند که که سطح کلسترول بد (LDL) را کاهش می دهند. این کلسترول ها باعث رسوب در رگ ها می شوند، بنابراین خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهند. علاوه بر سیب، گلابی و آلو نیز غنی از فیبر بالا هستند که می توانند کلسترول را کاهش دهند.

خانواده توت ها:

مطالعات متعدد نشان می دهند که توت فرنگی، زغال اخته و سایر میوه های خانواده توت ها به کاهش کلسترول LDL کمک می کنند.

در یک آزمایش، زنانی که پودر توت فرنگی منجمد در نوشیدنی ها مصرف کردند، بعد از چهار هفته، میزان LDL و کلسترول کل خون آن ها به طور چشمگیری کاهش یافت.

آب پرتقال:

بسیاری از انواع آب پرتقال ها با استرول های گیاهی غنی می شوند که می توانند سطح کلسترول LDL را ۱۰ درصد کاهش دهند.

آب پرتقال برای بالا بردن HDL یا سطح کلسترول خوب نیز مفید است. در مطالعه ای مشخص شد، مردان و زنانی که ۷۵۰ میلی لیتر آب پرتقال در روز مصرف می کنند میزان HDL به مقدار ۲۱ درصد افزایش می یابد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *