نحوه ی زندگی اکتسابی برای سالمندان دارنده گروه خون O

مطلب را به اشتراک بگذارید

نکات زیر از کتاب “زندگی مناسب بر اساس گروه خون” نوشته دکتر آدامو، برای ساختن یک زندگی سالم و داشتن عمری طولانی برای گروه خونی O انتخاب شده است. شما می توانید با تهیه این کتاب به مطالعه بیشتر در خصوص ساختن یک زندگی سالم و داشتن عمری طولانی برای خود و والدینتان بپردازید.

فعالیت، بزرگترین مشکل سالمندان، به ویژه در دارندگان گروه خون O است، که نیاز زیادی به جنب و جوش دارند. به نکات زیر توجه فرمائید و آنهارا به دقّت دنبال کنید:

• تغذیه غنی از پروتئین برای این گروه مهم است. پروتئین کلید اصلی جهت جلوگیری از آرتروز و بیماری های التهابی است که یکی از مشکلات بزرگ این گروه می باشد. همچنین برای داشتن استخوان و عضلاتی بسیار سالم، پروتئین برایشان بسیار مفید است.

• اگر شما از روماتیسم یا التهاب رنج می برید، استفاده از داروهای ضد التهاب نوع غیر استروئیدی همچون ایبو بروفن و ناپروسن خودداری نمایید. این داروها باعث زخم معده در گروه خونی O می گردند. در صورت داشتن هر یک از این بیماری ها به شدت از مصرف گندم و ذرت و فراورده های آن خودداری فرمائید.

• از فعالیت به دور نباشید. این مطلب مهم است که یک برنامه منظّم ورزشی را دنبال کنید، حتّی اگر این فعالیت فقط شامل پیاده روی باشد. در خصوص انجام هر نوع عمل جراحی انتخابی از سوی خودتان به خوبی بیاندیشید. زیرا تحرک کم پس از عمل جراحی سودمند نمی باشد. تحقیقات نشان داده که میانگین یک هفته بستری بودن یک سالمند برابر است با یک سال عدم فعالیت بدن او.

چند نکته دیگر برای نحوه ی زندگی سالمندان گروه خون O

بوی بد دهان بیماری های التهابی ناشی از دندان مصنوعی در گروه خون O بسیار شدید است. یکی از شایعترین دلایل بوی بد دهان ناشی از دندان مصنوعی، عفونت می باشد.

به تغذیه ی خود مکمل های زیر را بیافزایید:

– اسید فولیک : ۴۰۰ میکرو گرم در روز برای جلوگیری از بیماری های لثه.

– کلسیم : ۱۰۰۰- ۱۲۰۰ میلی گرم در روز برای داشتن استخوان هایی سالم.

– سنبل الطیب : ۴۰۰ میلی گرم در روز و یا به صورت دم کرده جهت جلوگیری از ابتلاء به مشکلات و دردهای گوارشی.

– در زنان یائسه : ۴۰ میلی گرم ریشه ماکا و کوهاش سیاه برای کاستن علایم یائسگی.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *