آیا جو دوسر به مبارزه با سرطان کمک می کند؟

مطلب را به اشتراک بگذارید

آیا جو دوسر به مبارزه با سرطان کمک می کند؟

شواهدی وجود دارد که مصرف جو دوسر در رژیم غذایی منظم به شما می تواند در مبارزه با سرطان کمک کند. خوردن جو دوسر به طور کامل از سرطان جلوگیری نمی کند، اما اضافه کردن این ماده غذایی غنی از فیبر به رژیم غذایی، می تواند این خطر را کاهش دهد.

جو دوسر و آنتی اکسیدان ها

بر اساس گفته دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد، آنتی اکسیدان هایی که در جو دوسر یافت می شوند، می توانند به مبارزه با سرطان و همچنین چندین بیماری دیگر دخالت داشته باشند. آنتی اکسیدان ها سمومی که در بدن به عنوان رادیکال های آزاد شناخته می شوند و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند را خنثی می کنند.

این رادیکال های آزاد می توانند به سلول های DNA آسیب برسانند و منجر به سرطان شوند. با توجه به موسسه ملی سرطان، آنتی اکسیدان های جو دوسر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد را خنثی، با سرطان مبارزه و خطر ایجاد مجدد آن را کاهش می دهند. یکی از بهترین راه های دریافت آنتی اکسیدان ها در رژیم غذایی؛ مصرف غذاهای غنی از آنتی اکسیدان هاست، زیرا مطالعات نشان می دهد قرص ها و مکمل های آنتی اکسیدان ممکن است مضر باشند. جو دو سر بیشتر از سایر غلات حاوی آنتی اکسیدان می باشد و همین امر یک انتخاب ایده آل برای شماست.

جو دوسر و فیبر

تنها نصف فنجان جو دوسر حاوی ۲ گرم فیبر مورد نیاز روزانه بدن می باشد. مطالعات نشان می دهد که بین رژیم های غذایی با فیبر بالا و مبارزه با سرطان روده بزرگ و کولون رابطه مستقیم وجود دارد.

جو دو سر پرک صبحانه فوری ۲۰۰ گرمی

گنجاندن جو دوسر در رژیم غذایی

جو دوسر یک عنصر مفید در بسیاری از جنبه های پخت و پز است. شما می توانید یک ظرف از جو دوسر را تهیه کنید و دیگر مواد غذایی غنی از آنتی اکسیدان مانند توت ها، میوه ها، آجیل ها و شکلات را به ظرف جو دوسر خود اضافه کنید تا بتوانید خاصیت مبارزه با سرطان را افزایش دهید. جو دوسر در انواع کوکی ها، کیک ها، نان، کلوچه ها، پنکیک ها و… بسیار خوشایند است.

اجتناب از دخانیات، انتخاب یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم نیز خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد. علاوه بر این، مراکز درمانی اعلام کرده اند که انجام آزمایشات به طور منظم برای ایمن سازی در برابر هپاتیت B و HPV می تواند به مبارزه با بیماری ها و سرطان ها کمک کند. ترکیب این اقدامات همراه با مصرف غذاهای غنی از آنتی کسیدان مانند جو دوسر و کینوا می تواند به جلوگیری از سرطان کمک بسزایی کند. اما برای مشاوره در مورد مبارزه با سرطان حتماً با متخصص و پزشک خود صحبت کنید. او می تواند تغییراتی در رژیم غذایی و همچنین شیوه زندگی شخصی برای کمک به مبارزه علیه این بیماری ها توصیه کند.

عضو اینستاگرام ما شوید (oab_food) و اخبار تحقیقات پزشکی روز جهان را دریافت کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *